Exkurze Planetárium Praha a Národní muzeum

Po dlouhém období „covidových omezení“ mohli žáci 5. ročníku odjet ve středu 8. 9. na exkurzi do Prahy. V Praze prošli historickou částí města, kde si prohlédli památky a zamířili do planetária. V planetáriu zhlédli na doplnění učiva přírodovědy vzdělávací program Pohyby Země. Po skončení videoprojekce lektor programu trpělivě odpovídal na zvídavé otázky páťáků. Ve vstupní hale planetária si žáci měli možnost prohlédnout schémata a modely sluneční soustavy, modely kosmických lodí a dalších vesmírných objektů a těles. Druhým cílem exkurze byly expozice v nádherně opravené budově Národního muzea. Nejvíce času v muzeu žáci věnovali expozici Zázraky evoluce, kde mohli obdivovat exponáty živočichů. V šesti sálech pojmenovaných Vykročení všemi směry; Voda, náš živel; Z vody na souš; Dobytí vzduchu; Ovládnutí světa a Planeta zvířat bohatství druhů, které vznikaly jako výsledek různých evolučních cest obdivovali vystavené živočichy v jejich přirozeném prostředí a pohybu, doplněné multimediální technologií. Velice zajímavá byla pro žáky také výstava Sluneční králové přibližující život ve Starověkém Egyptě. Nezapomenutelným zážitkem byl určitě i výhled na pražské památky z kopule Národního muzea. Věříme, že navštívené vzdělávací akce žáky obohatily a získané poznatky z exkurze budou využívat při další výuce.

Comments are disabled.