Březen
4. 3. Školní kolo v recitaci – 2. stupeň
5. 3. „Knížka pro prvňáčka“ – Krajská knihovna Havlíčkův Brod – 1. ročník
5. 3. Dopravní výchova – začátek kurzu – 4. ročník
6. 3. První pomoc do škol – 8. ročník
11. 3. První pomoc do škol – 8. ročník
12. 3. Školní kolo v recitaci – 4. – 5. ročník
13. 3. Školní kolo v recitaci – 2. – 3. ročník
13. 3. Tvoje cesta nanečisto – 9. ročník
13. 3. Tvoje cesta onlinem – 7. ročník
15. 3. Poznej Vysočinu – krajské kolo – Krajský úřad Kraje Vysočina Jihlava
20 . 3. Recitace – okrskové kolo – DDM Světlá nad Sázavou
22. 3. Matematický klokan – 2. – 9. ročník
22. 3. Mobilní planetárium – sokolovna Habry – 1. – 2. ročník
27. 3. Projektový den
27. 3. Olympiáda Z – krajské kolo – Žďár nad Sázavou
28. 3. Velikonoční prázdniny
Duben
12. 4. První termín přijímacích zkoušek na SŠ – čtyřleté obory
15. 4. Druhý termín přijímacích zkoušek na SŠ – čtyřleté obory
16. 4. První termín přijímacích zkoušek na SŠ – šestileté a osmileté obory
17. 4. Druhý termín přijímacích zkoušek na SŠ – šestileté a osmileté obory
23. 4. Šikana a kyberšikana – preventivní program – 5. ročník
23. 4. Šikana a kyberšikana – preventivní program – 6. ročník
29. 4. Náhradní termín přijímacích zkoušek na SŠ
30. 4. Náhradní termín přijímacích zkoušek na SŠ
Květen
6. 5. – 7. 5. Zájezd do Berlína
Červen
28. 6. Konec školního roku
Září
4. 9. Zahájení školního roku 2023/2024 pro prvňáčky v 8:00 hodin na Městském úřadě v Habrech, pro žáky 2. – 9. ročníku v 8:30 hodin ve třídách
7. 9. Třídní schůzka – 3. ročník
7. 9. Zahájení výuky plavání – 3. – 4. ročník
13. 9. Volba povolání – ÚP Havlíčkův Brod – 9. ročník
14. 9. Fotografování – 1. ročník
22. 9. Přírodovědné klání – Gymnázium Chotěboř
25. 9. Divadlo – O chytrém Honzovi a krásné Madlence – Čáslav – 1. – 5. ročník
26. 9. Exkurze – ZOO Jihlava – Život savců – 8. ročník
26. 9. Exkurze Praha – Národní muzeum, historické památky – 5. ročník
27. 9. Přespolní běh – Chotěboř – areál kaple sv. Anny
Říjen
3. 10. Výchovně vzdělávací pořad – Houby – 4. – 9. ročník
11. 10. Přírodovědný klokan – 8. – 9. ročník
17. 10. Exkurze Praha – Parlament, ČNB, Židovské město – 9. ročník
17. 10. Divadlo Kutná Hora – Kapesní povídky – 6. – 8. ročník
18. 10. Projektový den – „SUIT-UP DAY“ (Den ve společenském obleku) – 3. – 9. ročník
18. 10. Výchovně vzdělávací pořad – „Tonda Obal na cestách“ – 1. – 9. ročník
24. 10. Přehlídka středních škol – KD Ostrov – Havlíčkův Brod
26. 10. – 27. 10. Podzimní prázdniny
29. 10. Vítání občánků
Listopad
3. 11. Bezpečné chování na ulici – preventivní program – 1. ročník
3. 11. Bezpečné chování doma – preventivní program – 2. ročník
3. 11. Pravidla silničního provozu – preventivní program – 4. ročník
6. 11. Národní testování – M – 9. ročník
7. 11. Národní testování – Čj – 9. ročník
8. 11. Florbal – Světlá nad Sázavou – 4. – 5. ročník
9. 11. Národní testování – Aj – 9. ročník
10. 11. Národní testování – OSP – 9. ročník
16. 11. Soutěž – Rozumíme penězům – 8. – 9. ročník
21. 11. SRPDŠ – 1. stupeň – 15:30 hod., 2. stupeň – 16:00 hod., schůzka třídních důvěrníků – 14:45 hod.
22. 11. Projektový den – „Jsem fanoušek …“ – 3. – 9. ročník
26. 11. Rozsvěcení vánoční výzdoby města, jarmark
Prosinec
1. 12. Olympiáda z D – 8. – 9. ročník
2. 12. Besídka pro důchodce Habry
5. 12. Bezpečné chování doma – preventivní program – 3. ročník
5. 12. Domácí násilí – preventivní program – 7. ročník
6. 12. Olympiáda z Čj – 8. – 9. ročník
21. 12. Vánoční soutěže – 1. stupeň
22. 12. Vánoční soutěže – 2. stupeň
23. 12. – 2. 1. 2024 Vánoční prázdniny
Leden
3. 1. Zahájení vyučování
9. 1. Program prevence dětských úrazů – projekt – První pomoc – 3. ročník
12. 1. – 19. 1. Lyžařský výcvik – Zdobnice
16. 1. Olympiáda z D – okresní kolo – Gymnázium Havlíčkův Brod
25. 1. Olympiáda z Aj – školní kolo – 7. ročník
29. 1. Olympiáda z Čj – okresní kolo – AZ Centrum Havlíčkův Brod
31. 1. Domácí násilí – preventivní program – 8. ročník
31. 1. Závislost – preventivní program – 9. ročník
31. 1. Den her
31. 1. Vydávání výpisu z vysvědčení
Únor
2. 2. Pololetní prázdniny
7. 2. MS v biatlonu – Nové Město na Moravě
12. 2. – 16. 2. Jarní prázdniny
20. 2. Olympiáda Aj – okresní kolo – ZŠ Nuselská – Havlíčkův Brod
20. 2. Poznej Vysočinu – školní kolo
21. 2. Olympiáda Z – okresní kolo – Gymnázium Havlíčkův Brod
22. 2. Tvoje cesta onlinem – preventivní program – 6. ročník
22. 2. Tvoje cesta nanečisto – preventivní program – 8. ročník
22. 2. Pangea – školní kolo – 7. a 8. ročník
23. 2. Pangea – školní kolo – 4. ročník
27. 2. Pangea – školní kolo – 9. ročník
29. 2. Pangea – školní kolo – 5. a 6. ročník