KK Vysočiny – vzdělávací program „Jak se vaří kniha“

Žáci 5. A navštívili v pondělí 28. 2. 2022 KK Vysočiny v Havlíčkově Brodě. Většina páťáků byla v nové budově krajské knihovny poprvé. V první části vzdělávacího programu se dozvěděli, jakým způsobem jsou roztříděny knihy v regálech a jak mají žáci postupovat při jejich vyhledávání. Pod vedením knihovnic si měli možnost vyzkoušet vyhledávání knih označených značkami jednotlivých žánrů a barvami pro jednotlivé věkové kategorie. Při poznávací soutěži si zopakovali jména nejznámějších českých ilustrátorů pro děti a názvy českých nakladatelství. Hlavní aktivitou pondělního dopoledne byl vzdělávací program nazvaný „Jak se vaří kniha“. Pod vedením knihovnic se žáci hravou formou vyzkoušeli role nakladatele, spisovatele, reportéra, korektora a ilustrátora. Za přispění všech těchto profesí vařila kuchařka Kiki knihu od prvopočátku až po návrh obálky, tisk a vazbu knihy.  Páťáci si dopoledne v knihovně užili a já věřím, že alespoň někteří si najdou cestu do knihovny, kde si vypůjčí vyhlédnutou knihu a při jejím čtení si budou rozšiřovat své vědomosti a zdokonalovat čtenářské dovednosti.