Knížka pro prvňáčka

V tomto školním roce 2021/22 se žáci 1.A zapojili do projektu Krajské knihovny Vysočina v Havlíčkově Brodě.

Tato akce má tři části. První návštěva proběhla v úterý 2.února. Děti si prohlédly nové prostory budovy knihovny, soutěžily ve znalostech o lidech z celého světa a v dílničce si vyrobily ozdobný šperk.

Druhá část proběhne v březnu. V prostorách knihovny na naše prvňáčky bude čekat pan spisovatel A. Dudek. Bude děti zábavně seznamovat se svojí spisovatelskou činností.

Poslední setkání v knihovně proběhne v květnu. Zde děti předvedou, jak umí dobře číst. Také vystoupí se svým připraveným pásmem a každý z žáků dostane dárek = knížku.

Věřím, že právě takovéto projekty vedou děti k utváření si pozitivního vztahu ke knihám a ke čtení.

Eva Dytrychová