Projekt Kvalitní a inkluzivní vzdělávání pro všechny žáky

MŠMT jako Řídící orgán OP Jan Amos Komenský v rámci výzvy Šablony pro MŠ a ZŠ rozhodlo o poskytnutí dotace na projekt s názvem „Kvalitní a inkluzivní vzdělávání pro všechny žáky”. Projekt je zaměřen na osobnostně profesní rozvoj pedagogů a společné vzdělávání dětí a žáků. V rámci projektu základní škola realizuje šablony ve škole, ve školní družině i v mateřské škole. Jedná se o šablony Podpora inovativního vzdělávání v ZŠ, v MŠ i v ŠD, Podpora dětí s odlišným mateřským jazykem v MŠ a Vzdělávání pracovníků ve vzdělávání v ZŠ, v MŠ i v ŠD. Projekt je financován ze státního rozpočtu a spolufinancován Evropskou unií. Cílem projektu je přispět k zajištění rovného přístupu ke kvalitnímu a inkluzivnímu vzdělávání pro všechny děti, žáky a účastníky zájmového vzdělávání prostřednictvím vzdělávání pracovníků škol a podpory zavádění inovativních metod výuky.