Projektový den

V rámci celoškolního projektového dne, který se uskutečnil ve středu 27. 3. 2024, vyučující naplánovali pro žáky netradiční aktivity, které byly realizovány během dopoledne ve vyučovacích 2hodinových blocích. Žáci se na jednotlivé aktivity předem zapsali dle vlastního zájmu.  Jednalo se o činnosti, na které při běžné výuce většinou nezbývá mnoho času. Na 2. stupni si žáci mohli zvolit: aktivitu Detektiv Sherlock Holmes v Habrech, kde děti hledaly místa a budovy z dobových fotografií v našem městečku, Dobrodružnou cestu za „pokladem Na Páchu“ aneb poznávání pověstí Haberska, Školu čar a kouzel v Habrech inspirovanou Harry Potterem, Pokustónovo bádání zaměřené na pokusy a měření senzory PASCO, Velikonoční tradice a zvyky ve světě. Žáci 3. – 5. ročníku si měli možnost vybrat 2 aktivity z následující nabídky: Zprávičky – v rámci této aktivity se žáci přenesli do rolí tvůrců zpravodajství a moderátorů, v další aktivitě s názvem Badatelé a kuchaři žáci měřili, vážili a vyráběli nepečené cukroví. Třetí aktivita Vzhůru do Francie byla inspirována blížícími se olympijskými hrami, jednalo se o sportovní aktivitu. Poslední nabízená činnost Ve zdravém těle zdravý duch se týkala tématu zdravé výživy a fungování lidského těla. Zajímavé aktivity zaměřené na velikonoční tradice ve spojení s naučnou stezkou plnou zajímavých úkolů zakončenou hledáním pokladu si připravily paní učitelky s paní asistentkou pro žáky 1. a 2. ročníku. Žáci si projektový den i přes větrné počasí užili, získali nejen nové poznatky, ale měli také možnost navázat kamarádské vztahy se spolužáky z jiných tříd. Fotografie z projektového dne si můžete prohlédnout ve fotogalerii.