SOUTĚŽ Rozumíte penězům? v Havlíčkově Brodě

Na naší škole se vyučuje volitelný předmět FINANČNÍ GRAMOTNOST v 8. ročníku. Tímto naše škola reaguje na rychlý rozvoj ve finančním a bankovním sektoru a učí žáky rozumně hospodařit. V dnešní moderní době se nikdo neobejde bez základních ekonomických znalostí. Vědomosti jsme podpořili i návštěvou České národní banky na exkurzi v Praze.

Získané znalosti jsme se snažili uplatnit v soutěži Rozumíte penězům, kterou opět po čtyřech letech organizovala Střední hotelová škola a Obchodní akademie v Havlíčkově Brodě. Sestavili jsme tři smíšené týmy žáků 8. a 9. ročníku. Žáci prošli testem, kde ve skupině volili správnou odpověď z nabídky možností a pak si připravili prezentaci s použitím PC na zadané téma, jak zdravě a ekonomicky připravit menu. V úvodu akce se zúčastnili workshopu o zdravé výživě, takže navíc získali potřebné informace k prezentaci.

Nejlépe se umístili na 5. místě: Adam BÁRTA, David HEJKAL a Ondřej SEMRÁD,

na 7. místě: Tomáš CÍSAŘ, Josef KAREL a Vanesa ŠOTOLOVÁ

a hned za nimi na 8. místě: Anna BILOZIR, Tomáš HOLÝ a Petra SOJKOVÁ

ze 14 soutěžních týmu z 5 základních škol.

Žákům gratulujeme a děkujeme za účast.

Ing.Bc.Ludmila Sharabati, učitelka finanční gramotnosti