Vyhráli jsme pingpongový stůl

Do projektu Olympijský víceboj, ve kterém jsem již několik let aktivně zapojeni, přibyla v letošním školním roce skvělá novinka. Jsou to Olympijské výzvy. V průběhu roku bude vyhlášeno pět olympijských výzev, kde hlavní výhrou budou vstupenky na Olympijský festival v překrásné lokalitě jezera Most, který bude probíhat po dobu olympijských her v Paříži 2024. Splní-li naše škola všechny výzvy, dostane se do losování o vstupenky na tento unikátní festival plný sportu a zábavy. Právě tam dorazí také olympijští medailisté, se kterými bude možnost se potkat. Celkem se hraje až o 150 volných vstupenek.

První „zářijová“ Olympijská výzva již proběhla. Byla spojena s Evropským týdnem sportu a měla za cíl nejen přinést radost z pohybu jejím účastníkům, ale také přispět na dobrou věc. Prostřednictvím aplikace EPP (Pomáhej pohybem) jsme tak díky pohybu sbírali body, které putovaly na konto námi vybraných dobročinných projektů. Do výzvy se zapojilo celkem 55 škol, které tak podpořily Českou olympijskou nadaci a další skvělé projekty.

My jsme rozhodně také nezaháleli! Do výzvy se v rámci naší školy zapojilo 35 žáků a učitelů. V nabité konkurenci se nám díky pohybu podařilo nasbírat více než 63 tisíc bodů a tímto ziskem se nám také podařilo první výzvu vyhrát. Odměnou za vítězství je krásný pingpongový stůl. Všem zúčastněným patří velké DÍKY!