Výtvarná soutěž „5 klíčů k bezpečnému stravování“

Ve dnech 27. května až 15. června 2021 probíhala výtvarná soutěž pro děti ve věku 3 – 10 let při příležitosti oslav Světového dne bezpečnosti potravin, jež se slaví 7. června.

Do výtvarné soutěže s názvem „5 klíčů k bezpečnému stravování“ se zapojilo celkem 165 soutěžících. Děti kreslily nejčastěji obrázky na téma zdravé potraviny, které mám rád; zdravé potraviny v porovnání s nezdravými; místo, kde rád jím; škůdci potravin …

Bylo velice těžké vybrat 10 nejzajímavějších výtvarných prací, protože všechny obrázky byly krásné a nápadité. Ocenili jsme především, že se děti do soutěže zapojily a věnovaly výtvarným pracím své úsilí a čas. I proto od nás dostane malou odměnu každý účastník soutěže.

kategorii starších dětí (7-10 let) cenu obdrží:

1)      Alisa (10 let), práce: „Klíče ke zdraví“ (6 obrázků)
2)      Štěpán (10 let), práce: „Chraňme život a přírodu!“
3)      Eliška (8 let), práce: „Nezdravá lentilka“
4)      Ema (9 let), práce: „Zvládneme žít zdravě? ANO!“
5)      Vanessa (7 let), práce: „Umyté ovoce“
6)      Nikola (10 let), práce: „Co je správně, co je špatně?“
7)      Beáta (10 let), práce: „Zdravé a nezdravé“
8)      Matyáš (10 let), práce: „Zdravé potraviny, nezdravé potraviny“
9)      Romana (10 let), práce: „Škůdci potravin“
10)    Dominika (8 let), práce: „Nakupování, zdravé potraviny x nezdravé jídlo a pití“