Zemědělství a lesnictví na Vysočině

I v letošním roce proběhlo na naší škole v sedmém a osmém ročníku školní kolo soutěže Zemědělství a lesnictví na Vysočině. Do krajského kola, které se konalo 26. 4. v Jihlavě, postoupili Amálie Křížová a Tomáš Holý. Zde žáci z 37 škol napříč Vysočinou museli předvést své znalosti z oblasti zemědělství a lesnictví na Vysočině. Každou školu reprezentovala dvojice nejúspěšnějších řešitelů ze školního kola. Tomáš Holý obsadil 15. místo a dostal se tedy mezi první dvacítku úspěšných řešitelů, pro které Kraj Vysočina připravil tematický dvoudenní výlet. Žáci se na konci května vypraví na exkurzi po zemědělských farmách a lesních provozech Vysočiny.

Po testu se účastníci vydali na nádvoří sídla kraje, kde na ně čekaly stanoviště s interaktivními soutěžemi připravenými žáky České zemědělské akademie v Humpolci. Mohli si otestovat svou zručnost při řezání kulatiny pilkou, dojení, znalosti rostlin, vajec nebo osiva dle vzorků.

Blahopřejeme Tomášovi a děkujeme oběma žákům za vzornou reprezentaci naší školy.