Školní výlet 6. A – Praha

Po dvouleté pauze zaviněné covidovými omezeními vyrazili žáci 6. A ve čtvrtek 16. 6. 2022 vlakem z Golčova Jeníkova na školní výlet do Prahy. Vyučující pro ně měly připravený pestrý program. Historickým centem Prahy prošli přes Václavské a Staroměstské náměstí, přes Karlův most na Pražský hrad. V areálu Pražského hradu si prohlédli Vladislavský sál, interiér Chrámu svatého Víta, zavítali do domků ve Zlaté uličce. Ve 12 hodin zabrali přední místa na Hradčanském náměstí, kde sledovali výměnu hradní stráže. Po slavnostním ceremoniálu sešli po nových zámeckých schodech, kolem budovy parlamentu a senátu zpět k Vltavě, kde měli zarezervovanou velmi zajímavou prohlídku v Muzeu Karlova mostu a komentovanou plavbu lodí po řece Vltavě. Při plavbě mohli z paluby lodě vidět Petřínskou rozhlednu, Rudolfinum, Strakovu akademii a další významné stavby na nábřeží. Při zpáteční cestě na vlakové nádraží si měli možnost vyfotit Národní divadlo. Na závěr výletu se občerstvili v MC Donald ‘s, pak už je čekala jen zpáteční cesta vlakem zpět do Golčova Jeníkova, kde je očekávali rodiče.

Comments are disabled.