Školní výlet 5.A – Praha

V pondělí 20. 6. vyrazili na školní výlet do Prahy i žáci 5. A. Na tento den nebyla zrovna příznivá předpověď počasí, která ovlivnila závěr výletu a návrat výletníků domů. V Praze páťáci navštívili Muzeum Karlova mostu, užili si komentovanou plavbu po řece Vltavě. Prochodili historické centrum Prahy od Václavského náměstí, přes Staroměstské náměstí, prošli se po Karlově mostě, odkud pokračovali po starých zámeckých schodech na Pražský hrad. Kde si prohlédli jednotlivá nádvoří, měli možnost obdivovat Chrám svatého Víta a vyfotili se s hradní stráží. Dalším cílem byl vrch Petřín, kde všichni odvážně vystoupali na Petřínskou rozhlednu a pobavili se v Zrcadlovém bludišti. Z Petřína se svezli lanovkou a odtud pokračovali kolem Národního divadla zpět na Václavské náměstí. Na závěr výletu se občerstvili v MC Donald ‘s, pak už je čekala jen zpáteční cesta vlakem zpět domů, která všem kvůli technickým problémům s lokomotivou skončila předčasně v Kutné Hoře, kam si své děti přijeli vyzvednout obětaví rodiče. Výlet se i přes vzniklé komplikace vydařil a děti si odvezly hodně poznatků a zážitků, příští rok snad bude přát i počasí!

Comments are disabled.