Školní výlet 6. A

Ve čtvrtek 22.6. jsme se s panem učitelem a paní učitelkou vydali na výlet. Odjížděli jsme autobusem z Habrů a poté z Golčova Jeníkova pokračovali vlakem. Po příjezdu do Kutné Hory jsme měli časovou rezervu, než nám otevřou náš první bod návštěvního plánu. Tak jsme se rozhodli tuto mezeru naplnit výšlapem k rozhledně Kaňk. Po ní jsme byli v kostnici s průvodcem. Po skončení nás čekal Vlašský dvůr. Zde jsme si prohlédli mincovnu a měli možnost razit své mince. Odnesli jsme si odtud certifikát a super zážitek. V mezi období, než přišel na řadu si odškrtnout další bod z našeho návštěvního plánu, jsme se šli projít k Jezuitské koleji a k chrámu sv. Barbory. Nakoukli jsme i do zahrad u chrámu. Výlet jsme uzavírali prohlídkou dolů, kde jsme na sebe oblékli speciální bílý plášť a helmu se svítilnou. Cestou zpět na vlak jsme stihli ještě nahlédnout do katedrály Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele. Náš výlet se samozřejmě neobešel bez nakoupení suvenýrů. A i když nás od samého rána doprovázelo neskutečné teplo, tak jsme si výlet užili a příjemně unaveni se navrátili zpět domů.

Žáci 6. A