Školní výlet 8. A

Ve čtvrtek 15. 6. třída 8. A vyrazila na školní výlet do Kutné Hory, města s velmi známou památkovou rezervací zapsanou na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Po příjezdu na hlavní vlakové nádraží jsme se pešky vydali ke Kostnici, jež se nachází v části zvané Sedlec. Prohlídka celého areálu Kostnice byla umocněna poutavým vyprávěním pana průvodce nejen o historii mystického místa. Poté jsme se opět „po svých“ přesunuli do historického centra Kutné Hory. Čekala nás prohlídka kutnohorského podzemí, kde se kdysi dávno ve středověku těžila stříbrná ruda. Na Hrádku, v Českém muzeu stříbra, jsme se oblékli do tradičních havířských oděvů (perkytlí) a na hlavu připevnili ochranné helmy. Ty se nakonec ukázaly být velmi prospěšné, jelikož prostory v dolech byly dosti stísněné, jak do šířky, tak i do výšky. Po zajímavé prohlídce spojené s výkladem jsme se odměnili dobrým obědem a také výtečnou točenou zmrzlinou. Následovalo spalování kalorií procházkou po nejznámějších historických zajímavostech Kutné Hory. Procházku jsme zakončili u dominanty města, Chrámu sv. Barbory. Prohlédli jsme si exteriér i interiér. Ti odvážní vystoupali i na ochoz chrámu, odkud byl nádherný výhled do kraje.

A nastal nejvyšší čas zamířit zpět k vlakovému nádraží. Cestou si někteří z nás udělali malou zastávku ve „strašidelném podzemí“. To byla opravdu zábava. Už jen cesta vlakem a výlet byl za námi. Počasí i všechno ostatní nám vyšlo na jedničku.