Soutěž – Zemědělství a lesnictví na Vysočině

Na začátku května proběhlo školní kolo soutěže Zemědělství a lesnictví na Vysočině určené žákům sedmého a osmého ročníku. Největší počet bodů z děvčat získala Emma Hloušková a z chlapců Horymír Musílek. V pátek 27. 5. 2022 se oba žáci zúčastnili krajského kola, které probíhalo v prostorách Krajského úřadu Vysočina.

Z šedesáti žáků z různých škol kraje uspěla Emma na šestém místě a Horymír na čtrnáctém místě. Kromě věcných cen si odvezli i poukaz, který dostalo dvacet nejlepších žáků, na dvoudenní zájezd po moderních zemědělských farmách na Vysočině. Součástí programu je i návštěva školního statku v Humpolci spojená s jízdou na koni, výsadba „svého stromu“ v polesí u Humpolce a další zajímavé aktivity.